To już 18 lat


1.LAF'2000

Retrospektywa - Filmy Wasilija Szukszyna
Cykle - Człowiek i natura; Filmy na koniec wieku
Goście (m.in.) - Lidia Fiedosiejewa-Szukszyna(Rosja), aktorka; Janusz Morgenstern, reżyser

2.LAF'2001

Retrospektywy - Filmy Marion Hansel; Filmy Jana Hrebejka
Przegląd - Belgijski kalejdoskop
Cykle - Ulice Marka Hłaski; Misterium kuchni i stołu
Goście (m.in.) - Jan Hrebejk (Czechy), reżyser; Petr Jarchovsky (Czechy), scenarzysta; Alicja Jachiewicz, aktorka; Andrzej Czyżewski, pisarz; Marek Piwowski, reżyser

3.LAF'2002

Retrospektywy - Filmy Bille Augusta; Filmy Piotra i Walerija Todorowskich; Filmy Jana Sveraka; Filmy z Isabelle Huppert
Przegląd - Kino znad Dunaju
Cykle - 24 godziny; Jak Kot z kotem
Goście (m.in.) - Walerij Todorowski(Rosja), reżyser; Andrzej Kot, artysta plastyk; Marek Koterski,reżyser

4.LAF'2003

Retrospektywy - Filmy Andrieja Konczałowskiego; Filmy Petra Zelenki; Filmy Jerzego Kuci
Przeglądy - Kino Walii; Adaptacje prozy Czingiza Ajtmatowa
Cykle - Filmy, których nie ma; Próba pustyni; Film jest snem
Goście - Jerzy Kucia, rezyser; Józsf Pacskovszky (Węgry), reżyser; Rafał Rozmus,kompozytor

5.LAF'2004

Retrospektywy - Filmy Sorena Kragh-Jacobsena; Filmy Petera Timara; Filmy Pavla Juracka; Filmy z Marlonem Brando
Przegląd - Czas dokumentu
Cykle - Cztery olimpiady; W biegu; Ludzie i mass media
Goście (m.in.) - Soren Kragh-Jacobsen (Dania), reżyser; Jan Machulski, aktor; Przemysław Wojcieszek, reżyser

6.LAF'2005

Retrospektywy - Filmy Andrzeja Barańskiego; Filmy Dusana Hanaka; Filmy Vladimira Michalka; Filmy Aleksandra Chwana
Przeglądy - Nadchodzą Turcy; Spojrzenie na Białoruś; Wschód kina - Uzbekistan
Cykle - Ucieczka z heteromatriksu; Krótkie formy mistrzów kina
Goście (m.in.) - Andrzej Barański, reżyser; Dusan Hanak (Słowacja), reżyser; Aleksandr Chwan (Rosja), reżyser; Feliks Falk, reżyser; Leszek Wosiewicz, reżyser; ks. Andrzej Luter, krytyk filmowy

7.LAF'2006

Retrospektywy - Filmy Josa Stellinga; Filmy Grzegorza Królikiewicza; Filmy Siergieja Paradżanowa; Filmy Satyajita Raya
Przeglądy - Animalada; Czechy z widokiem na kino; Kino węgierskie wyrusza w świat
Cykle - Sacrum i profanum; Planeta cyrk
Goście (m.in.) - Jos Stelling (Holandia), reżyser; Grzegorz Królikiewicz, reżyser; Krzysztof Majchrzak, aktor; Andrzej Kołodyński, krytyk filmowy; Adam Garbicz, historyk filmu; Konrad J. Zarębski, krytyk filmowy

8.LAF'2007

Retrospektywy - Filmy Carlosa Saury; Filmy Theo van Gogha; Filmy Erica Rohmera
Przeglądy - Filmowa inwazja Hunów, From Praga with love; Kino w pięciu smakach;
Espania.doc
Cykle - Jak w rodzinie; Inne światy
Goście - Marcel Łoziński, reżyser; Wiesław Saniewski, reżyser; Piotr Szczepański, reżyser; Krzysztof Kiersznowski, aktor; Łukasz Palkowski, reżyser; Antoni Krauze, reżyser

9.LAF'2008

Retrospektywy - Filmy Piotra Łazarkiewicza; Filmy Julio Medema; Filmy Lone Scherfig; Filmy Evalda Schorma; Filmy Elo Havetty; Filmy Francois Truffauta; Filmy Witolda Leszczyńskiego
Przeglądy - Czeska paczka; Kino jak egri bikaver; Wiatr ze Wschodu
Cykle - Cygańskie wersety; Najgorsze filmy świata
Goście - Paweł Kędzierski, reżyser; Tomasz Wolski, reżyser; Marcin Koszałka, operator/reżyser; Filip Marczewski, reżyser; Wiesław Zięba, reżyser; Tomasz Drozdowicz, reżyser; Stanisław Mucha, reżyser

10.LAF'2009

Retrospektywy - Filmy Pupi Avatiego; Filmy Romana Bałajana
Przeglądy - Z tamtej strony Tatr; Bohemian stories; Przystanek Budapeszt; Rosyjska panorama; Odkrywanie Ameryki; Stronnicza historia polskiego kina
Cykle - Kino pod okupacją; Pociągi przeznaczenia; Alchemia kina
Goście (m.in.) - Pupi Avati (Włochy), reżyser; Antonio Avati (Włochy), producent; Bogdan Wierżbicki (Ukraina), operator; Maria Victoria Menis (Argentyna), reżyser; Jacek Głomb, reżyser; Paweł Wysoczański, reżyser; Bartek Konopka, reżyser; Marek Serafiński, reżyser; Aleksandr Curkan (Rosja), aktor; Janusz Zaorski, reżyser

11.LAF'2010

Retrospektywy - Filmy Jamie'ego Uysa; Filmy z Astą Nielsen; Filmy Jacquesa Tati; Filmy Marco Bellocchio; Filmy Gianniego Amelio
Przeglądy - Od apartheidu do mundialu; Kino duńskie na bis; W krainie pilsnera; Słowackie przypadki; Węgierski czas teraźniejszy;
Cykle - Urodziny pana Czechowa; Kłopoty z Witkacym; Elegia dla konia; Bogowie rocka umierają młodo
Goście (m.in.) - Richard Stanley (RPA), reżyser; Robert Gliński, reżyser; Ryszard Brylski, reżyser; Simon Szabó (Węgry), reżyser; Kinga Dębska, reżyser; Dagmara Drzazga, reżyser; Henryk Dederko, reżyser; Lech Dyblik, aktor

12.LAF'2011

Retrospektywy - Filmy Tinto Brassa; Filmy Rogera Cormana; Filmy Karola Kachyni; Filmy Siergieja Sołowiowa
Przeglądy - Karawana z Maghrebu; Kino z Litwy; Podglądamy Europę
Cykle - Zaproszenie na ślub i wesele; Rozmowy o jesieni życia; Syberyjskie klimaty
Goście (m.in.) - Siergiej Sołowiow (Rosja), reżyser; Maciej Adamek, reżyser; Maciej Cuske, reżyser; Zbigniew Masternak, pisarz; Marek Stacharski, reżyser

13.LAF'2012

Retrospektywy - Filmy braci Tavianich; Filmy Siergieja Łoznicy; 

Przeglądy - Gionave cinema italiano; Słońce nad Słowacją; Buałoruś: kino w siedemnastu obrazach; Rejs na Karaiby; Duńska uczta

Cykle - Cały ten las; Archeologia kina; Anima agitka; Skandalistka Marguerite Duras; Homokino

Goście (m.in.) - Maciej Bochniak, reżyser; Joanna Kulig, aktorka; Paweł Wendorff, reżyser; Marian Dziędziel, aktor; Wiktar Daszuk (Białoruś), reżyser; Wiktar Asliuk (Białoruś), reżyser; Agnieszka Przepiórska, aktorka; Joanna Szczepkowska,aktorka; Tadeusz Lubelski, krytyk filmowy


14.LAF'2013

Retrospektywy - Filmy Baltasara Kormakura; Filmy Tomasa Gutierreza Alei; Filmy Jacka Bławuta; Filmy Aleksandra Rogożkina; Filmy Elii Suleimana; Wielki powrót Charliego; Filmy Konrada Szołajskiego

Przeglądy - Kino z krainy gejzerów; Talliwood; Ceska specialita; Kino znad Sekwany; 

Cykle - Rasputin, Rasputin; Diabeł w butelce; Magiczna Toskania; Rekolekcje filmowe; Kino w kolorze noir; Zabić geja. Kino kontra homofobia

Goście (m.in.) - Mirta Ibarra (Kuba), aktorka; Birgir Thor Moller (Islandia), krytyk filmowy; Wiktor Byczkow (Rosja), aktor; Jamil Dehlavi (Anglia), reżyser; Jacek Bławut, reżyser; Maciej Drygas, reżyser; Andrzej Jakimowski, reżyser; Konrad Szołajski,reżyser; Paweł Łoziński, reżyser; Aneta Kopacz, reżyser; Wojtek Kałużyński, krytyk filmowy

15.LAF'2014

Retrospektywy - Filmy Hinera Saleema; Filmy Kiyoshi Kurosawy; Filmy Aleksieja Bałabanowa; Filmy Hany Abu-Assada; Filmy Ilmara Raaga

Przeglądy - Nie tylko Bollywood; Pod gruzińskim niebem; Francuskie opowieści; Niemiecka panorama; Kadry z Indonezji; Ukraina z bliska

Cykle - Kurdyjskie ścieżki; Memento mori; Nie patrz w dół; Anatomia strachu; My, emigranci

Goście (m.in.) - Eliza Kubarska, reżyser; Piotr Rosołowski, operator; Krzysztof Magowski, reżyser; Grzegorz Linkowski, rezyser; ks. Marek Lis, krytyk filmowy; Andrzej Werner, krytyk filmowy; Piotr Czerkawski, krytyk filmowy; Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy; Artur Zaborski, krytyk filmowy 

16.LAF'2015

Retrospektywy - Filmy Aleksandra Sokurowa; Filmy Lee Chang-donga; Filmy Joko Anwara;

Przeglądy - Kino znad Bosforu; Po drugiej stronie Tatr; Ukraina z bliska i z oddali

Cykle - Urodziny kina; Widmo krąży po Europie; Hotele i ludzie; Wieczna Carmen; Noblista w kinie; Drugie życie kina

Goście - Aleksandr Sokurow (Rosja), rezyser; Krzysztof Zanussi, reżyser; David Oelhoffen (Francja), reżyser; Jacek Lusiński, reżyser; Marek T. Pawłowski, reżyser; Marcin Bortkiewicz, reżyser; Małgorzata Zajączkowska, aktorka; Leo Kantor (Szwecja), reżyser; Magdalena Piekorz, reżyser; Adrian Konarski, kompozytor; Joko Anwar (Indonezja), reżyser; Nia Dinata (Indonezja), producent/reżyser; Krzysztof Kopczyński, reżyser

17.LAF'2016

Retrospektywy - Filmy Antoine Jaccoud; Filmy Mohameda Malasa; Filmy Iraklija Kwirikadze; Filmy Kazimierza Kutza

Przeglądy - Świat patrzy na Syrię, Cine con Carne, Festiwalowe remanenty, Rekolekcje Filmowe, W polskim obiektywie, Klubowy karnet, Filmy w sieci, Trzy szkoły

Cykle - Obcy w dom, Archeologia kina, Trzecie oko, Biuro odzyskanych filmów, 60 lat w kinie, Pięćdziesiątka bez Bustera

Goście - Antoine Jaccoud (Szwajcaria), scenarzysta; Mohamed Malas (Syria), reżyser; Iraklij Kwirikadze (Rosja), reżyser; Paweł Łozińskireżyser; Kuba Czekaj, reżyser; Monika Pawluczukreżyser; Szymon J. Wróbelreżyser; Konrad Szołajskireżyser; Piotr Morawskireżyser; Jarosław Banaszekreżyser; Marek Pawłowskireżyser; Przemysław Wojcieszekreżyser; Krystian Matysekreżyser; Wojciech Starońreżyser; Urszula Meierreżyser; Krzysztof Wierzbickireżyser;  Łukasz Grzegorzekreżyser; Bartłomiej Świderskiaktor; Agnieszka GomułkareżyserAdam Garbicz, krytyk filmowy; Andrzej Werner, krytyk filmowy; Piotr Czerkawski, krytyk filmowy; Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy; Artur Zaborski, krytyk filmowy; Rafał Rozmus, kompozytor


Poznaj nasz zespół

 




Trochę faktów ...



35 000
GODZIN DOBREGO KINA
55 000
WIDZÓW
3 000
PROJEKCJI
100
NAJWYBITNIEJSZYCH TWÓRCÓW