Konkurs prelegentów filmowych


Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych 2017


          W 1976 roku w Krakowie odbył się 1. Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych zorganizowany przez Polską Federację Dyskusyjnych Klubów Filmowych i legendarny DKF Kinematograf.


          W 2009 roku w Zwierzyńcu, podczas 10. Letniej Akademii Filmowej, odbył się Ogólnopolski Konkurs Prelegentów 2009. W szranki stanęło dziesięcioro śmiałków. Jury pod przewodnictwem Janusza Korosadowicza, laureata I nagrody z 1976 roku, oceniało ich prelekcje. Od tego czasu konkurs stał się nieodłączną częścią Letniej Akademii Filmowej.


Podczas 18. Letniej Akademii Filmowej odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Prelegentów Filmowych 2017. Dziesięcioro prelegentek i prelegentów zakwalifikowanych do konkursu wygłosi swoje prelekcje przed wybranymi filmami festiwalowymi. Oceni ich jury złożone z krytyków i historyków filmu oraz zwierzyniecka publiczność.


Zachęcamy do udziału!


Na dole strony znajduje się regulamin konkursu, oraz lista filmów do wyboru (patrz: punkt 7. regulaminu).Zgłoszenia tylko do 3 lipca!


Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu konkursu.


Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Prelegentów Filmowych 2017 jest Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych przy współpracy Stowarzyszenie CinéEuropa i finansowym wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Pobierz plik: OKPF2017_regulamin.pdf

Poznaj nasz zespół

 
Trochę faktów ...35 000
GODZIN DOBREGO KINA
55 000
WIDZÓW
3 000
PROJEKCJI
100
NAJWYBITNIEJSZYCH TWÓRCÓW